O autorovi

Autor blogu v strojárskej dielniZdravím! Volám sa Marián Podhorský a mám 67 rokov. Som strojný inžinier na dôchodku, ktorý celú kariéru a život strávil na jednom mieste. Nič špeciálne sa nedá zdôrazniť v mojom živote. Mám malú rodinu, ktorá veľmi rešpektuje rodinné hodnoty, takže často sa stretávame a užívame si spolu.

Vždy som mal rád záhradníctvo a odkedy som na dôchodku – budem neskromný – naša záhrada je najkrajšia v okolí! Naozaj veľa času a úsilia investujem do nej. Okrem toho, aktívne vykonávam dobrovoľnickú službu v kostole, hrám šach so susedmi a kamarátim sa s vnukmi. Klasický príbeh každého dôchodcu.

To, čo ma odlišuje od iných ľudí je to, že som „unikol o vlások“ stať sa súčasťou čiernej štatistiky, ktorá sa týka vysokého krvného tlaku. Môj príbeh by zostal nevyrozprávaný, lebo ľudia tento problém neberú vážne. „Menej stresu“ a „dávaj pozor na to, čo ješ“ nie sú správne tipy, ktoré potrebujeme počuť od odborníkov. Potrebujeme konkrétne riešenie.

V prípade, že aj vy pijete veľa liekov na reguláciu krvného tlaku, alebo sa cítite úplne stratene a vyčerpane kvôli určenému životnému štýlu, prečítajte si môj príbeh. Neviem, do akej miery vás budem inšpirovať, ale mojich 6 fľaštičiek s liekmi na vysoký tlak skončili v smetnom koši.